Novinky

Co je USB-C aneb budoucnost v kostce

Poprvé se začal na nových zařízeních objevovat v polovině roku 2014 (např. na novém Mac Booku), od roku 2015 je USB-C mainstreamový standard. Více v článku.

4 tipy jak opakovaně kalibrovat baterii v notebooku

Dobře víte, že časem kapacita baterie ve Vašem notebooku bude klesat. Často sami zrychlujeme ten proces nesprávným nabíjením a vybíjením baterií. Baterie se poté rozkalibruje. Důsledkem toho je jenom ještě rychlejší ztráta kapacity, než to uvádí výrobce.

Jak se správně starat o baterii v laptopu? (tipy, pravidla a triky)

Časem a s každým dalším nabíjecím cyklem se snižuje kapacita článků v baterii a čím dál více se vzdaluje hodnotě z její výrobní specifikace, tzn. - čím méně krát jí vybijete, tím vám pochopitelně vydrží déle. Začněme návštěvou záložky nastavení napájení v ovládacích panelech Windows našeho laptopu.

Jak pečovat o baterii v notebooku, aby vydržela víc.

Notebook bez fungující baterie ztrácí svůj smysl, ke kterému byl původně stvořen. Notebooky kupujeme proto, abychom se s nimi mohli přemisťovat a pracovat kdekoliv nám to bude vyhovovat. Proto je velmi důležité naučit se správně pečovat o baterii našeho přenosného počítače, aby nám vydržela fungovat optimálně co nejdéle.