Novinky

Fakta a mýty o nabíjení baterie notebooku.

Na tomto blogu se objevují informace, které budeme opakovat jako posvátné.  Např. se to týká nabíjení baterie a také toho, co je skutečně pravda, a co mýtus.  V této oblasti bohužel neustále existuje mnoho mýtů, ale také důležitých faktů, které si v průběhu každodenního užívání zařízení s dobíjecími bateriemi neuvědomujeme. A mohou mít velký význam. Dnes budeme mluvit o několika z nich.

Jak vybrat správnou baterii do notebooku?

Zakoupení baterie do notebooku je nevyhnutelné. Pokud chcete, aby Váš notebook stále plnil svou hlavní funkci, kterou je mobilita, tak je základem funkční baterie. Nákup nové baterie provádíme většinou na internetu, kde jsou výběr a cenové možnosti největší. Jak tedy dobře vybrat? Dnes Vám představíme 4 kroky, jak správně kupovat baterie do notebooku.

Jak vzniká oboustranný USB kabel?

Máte rádi programy typu „Jak se to dělá“? Já mám tyto programy opravdu rád, protože nám velmi často představují předměty, které používáme každý den, v jiné perspektivě. Nedávno jsme narazili na video, které představuje proces výroby USB kabelů v jedné čínské firmě.

Jak přidat druhý pevný disk do notebooku?

Aplikace požírající baterii

Tento název článku je možná přehnaný, ale za úroveň baterie jsou v našich telefonech odpovědné aplikace, které v mobilu používáme. Často i v době, kdy je sami nespustíme.

Technologie rychlonabíjení - 2. část - Apple fast charging a Adaptive fast charging.

Apple sníží ceny nových iPhonů. Důvodem je pokles prodeje.

Prodej IPhonů se stává faktem. Výrobce, který zaznamenal horší výsledky, zkouší hledat řešení. Jedním z nich je snížení cen telefonů ve světě (ve vybraných zemích).

Jak funguje technologie rychlonabíjení „Fast charging“? 1. část

Procesory. RAMky. Displeje. Při výběru nového telefonu většina z nás myslí a hledí právě na tyto parametry.V průběhu posledních let se však mezi výběrové parametry začíná podstatně řadit také i tzv. fast charging, tedy rychlé nabíjení. A jak by ne. Kdo má čas a chuť čekat několik hodin, než se mu nabije telefon, když jej může mít plně nabitý již za několik minut?

Zabezpečuje ochranné tvrzené sklo dostatečně display mobilního telefonu?

Mnohem častěji se v nabídkách internetových obchodů s příslušenstvím k mobilům objevuje ochranné tvrzené sklo, které má chránit displej mobilu před poškozením nebo poškrábáním. Má jeho zakoupení smysl, když se výrobci telefonů předhánějí, aby displeje byly sami o sobě odolné proti tomu, co z našimi mobily děláme? A pokud ano, tak jak vybrat to nejlepší? Dnes se zaměříme právě na toto téma.

Co je USB-C aneb budoucnost v kostce

Poprvé se začal na nových zařízeních objevovat v polovině roku 2014 (např. na novém Mac Booku), od roku 2015 je USB-C mainstreamový standard. Více v článku.