Novinky

Aplikace požírající baterii

Tento název článku je možná přehnaný, ale za úroveň baterie jsou v našich telefonech odpovědné aplikace, které v mobilu používáme. Často i v době, kdy je sami nespustíme.

Technologie rychlonabíjení - 2. část - Apple fast charging a Adaptive fast charging.

Apple sníží ceny nových iPhonů. Důvodem je pokles prodeje.

Prodej IPhonů se stává faktem. Výrobce, který zaznamenal horší výsledky, zkouší hledat řešení. Jedním z nich je snížení cen telefonů ve světě (ve vybraných zemích).

Jak funguje technologie rychlonabíjení „Fast charging“? 1. část

Procesory. RAMky. Displeje. Při výběru nového telefonu většina z nás myslí a hledí právě na tyto parametry.V průběhu posledních let se však mezi výběrové parametry začíná podstatně řadit také i tzv. fast charging, tedy rychlé nabíjení. A jak by ne. Kdo má čas a chuť čekat několik hodin, než se mu nabije telefon, když jej může mít plně nabitý již za několik minut?

Zabezpečuje ochranné tvrzené sklo dostatečně display mobilního telefonu?

Mnohem častěji se v nabídkách internetových obchodů s příslušenstvím k mobilům objevuje ochranné tvrzené sklo, které má chránit displej mobilu před poškozením nebo poškrábáním. Má jeho zakoupení smysl, když se výrobci telefonů předhánějí, aby displeje byly sami o sobě odolné proti tomu, co z našimi mobily děláme? A pokud ano, tak jak vybrat to nejlepší? Dnes se zaměříme právě na toto téma.

Co je USB-C aneb budoucnost v kostce

Poprvé se začal na nových zařízeních objevovat v polovině roku 2014 (např. na novém Mac Booku), od roku 2015 je USB-C mainstreamový standard. Více v článku.

4 tipy jak opakovaně kalibrovat baterii v notebooku

Dobře víte, že časem kapacita baterie ve Vašem notebooku bude klesat. Často sami zrychlujeme ten proces nesprávným nabíjením a vybíjením baterií. Baterie se poté rozkalibruje. Důsledkem toho je jenom ještě rychlejší ztráta kapacity, než to uvádí výrobce.

Jak se správně starat o baterii v laptopu? (tipy, pravidla a triky)

Časem a s každým dalším nabíjecím cyklem se snižuje kapacita článků v baterii a čím dál více se vzdaluje hodnotě z její výrobní specifikace, tzn. - čím méně krát jí vybijete, tím vám pochopitelně vydrží déle. Začněme návštěvou záložky nastavení napájení v ovládacích panelech Windows našeho laptopu.

Jak pečovat o baterii v notebooku, aby vydržela víc.

Notebook bez fungující baterie ztrácí svůj smysl, ke kterému byl původně stvořen. Notebooky kupujeme proto, abychom se s nimi mohli přemisťovat a pracovat kdekoliv nám to bude vyhovovat. Proto je velmi důležité naučit se správně pečovat o baterii našeho přenosného počítače, aby nám vydržela fungovat optimálně co nejdéle.