PowerParts Blog

Power Banky - nejlepší zdroj energie na cesty

Powerbank tedy energetická banka je externí baterie, která funguje stejně jako nabíječka. Její největší výhodou je mobilita, takže už nemusíte hledat zásuvky na cestách. Powerbanku je dobré nabít vždy před cestou. Její kapacita poté určuje, kolikrát s ní nabijete Vaše zařízení.

Co je USB-C aneb budoucnost v kostce

Poprvé se začal na nových zařízeních objevovat v polovině roku 2014 (např. na novém Mac Booku), od roku 2015 je USB-C mainstreamový standard. Více v článku.

Jak správně vybrat klávesnici k notebooku?

Vybrat správnou klávesnici může být poněkud obtížný úkol. V tomto článku vám s tím pomůžeme.

Jak správně vybrat nabíječku k notebooku?

Nevíte jako nabíječku zvolit k vašemu notebooku? Tento článek vám odpoví na všechny otázky.

Jak správně vybrat baterii k notebooku?

Tápete ve výběru správné baterie k notebooku? Tento článek vám vše objasní.

4 tipy jak opakovaně kalibrovat baterii v notebooku

Dobře víte, že časem kapacita baterie ve Vašem notebooku bude klesat. Často sami zrychlujeme ten proces nesprávným nabíjením a vybíjením baterií. Baterie se poté rozkalibruje. Důsledkem toho je jenom ještě rychlejší ztráta kapacity, než to uvádí výrobce.

Jak se správně starat o baterii v laptopu? (tipy, pravidla a triky)

Časem a s každým dalším nabíjecím cyklem se snižuje kapacita článků v baterii a čím dál více se vzdaluje hodnotě z její výrobní specifikace, tzn. - čím méně krát jí vybijete, tím vám pochopitelně vydrží déle. Začněme návštěvou záložky nastavení napájení v ovládacích panelech Windows našeho laptopu.

Jak pečovat o baterii v notebooku, aby vydržela víc.

Notebook bez fungující baterie ztrácí svůj smysl, ke kterému byl původně stvořen. Notebooky kupujeme proto, abychom se s nimi mohli přemisťovat a pracovat kdekoliv nám to bude vyhovovat. Proto je velmi důležité naučit se správně pečovat o baterii našeho přenosného počítače, aby nám vydržela fungovat optimálně co nejdéle.